+380678080441 info@lipichblog.com

Зміст

Веломандрівка на Балкани

Мандрівні нотатки про велоподорож на Балкани я переніс на цей сайт зі своєї сторінки на Facebook. Підпишись, якщо цікаво знати, як організувати вдалу веломандрівку!

РОЗДІЛ 1. УКРАЇНА

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як на мандрівку відреагували родичі та знайомі? Чому Лесю Українку вважають лесбійкою? Якого раціону слід дотримуватися і чи потрібна фізична підготовка перед веломандрівками? Де замовляти велоспорядження для мандрівки? Як виглядає волинське село Будятичі, де народився князь Володимир Великий? Чим займався у квартирі з подругою? Як я обладнав свій велосипед і де його придбати? Як у Почаївській лаврі моляться за Путіна та відмовляють в молитві своїм парафіянам. Як я гостював у друга-гея…

РОЗДІЛ 2. МОЛДОВА

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як у Молдові займаються здирництвом і держава цьому сприяє? Якою мовою спілкуються молдовани та як впливає на них російська пропаганда? Як поліцейські в Молдові крадуть солому та дрова у людей? Як живуть люди в україномовних селах? Чому Придністров’я – це “ракова пухлина” для Молдови? Як мене сприйняли за злодія та ледь не наїхали мотоциклом? Скільки заробляють молдовани в яблуневих садах? Як у мене вкрали мобільний телефон? Як я горілкою американця напоїв? Чому птахи нападають на квадрокоптер? Де у Молдові не діє сила тяжіння? Що зробив Іван Котляревський після відмови дівчини та де саме помер Іван Мазепа? Скільки дітей мав автор першої у світі Конституції Пилип Орлик?

РОЗДІЛ 3. Румунія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як я ставив намет у місцях, де водяться ведмеді? Як угорська сім’я прихистила мене до себе, а незнайомець безплатно поселив у готельному номері? Скільки грошей я брав у подорож? Чи страшно гуляти в замку Дракули та чому це місце – приватна власність? Чому мене називали “колорадським жуком”? Чи справді Румунія – країна циган? Яку найбільшу відстань за день вдалося проїхати велосипедом?

РОЗДІЛ 4. Болгарія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Чому країна нагадала Радянський Союз? Як я побував у лісі, якому 50 мільйонів років? Як потрапив під шторм і вперше побачив море? Чому довелось тікати від поліції? Як захворів під час мандрівки та чим лікувався від недуги? Чим шокувало циганське село в Болгарії і як циганські дівчата заробляють собі на життя? Чому болгарську мову можна зрозуміти без перекладача? Як болгарська народна пісня стала хітом в Україні? Совок та “вєлікая страна”: що намагався нав’язати мені росіянин?

РОЗДІЛ 5. Туреччина

У цьому розділі ти дізнаєшся: Чим розчарувала Туреччина після в’їзду в країну? Чому Стамбул лякає велосипедистів? Де встановити намет у 15-и мільйонному місті? Що побачити у найбільшому місті Європи та який внесок зробили українці в його розбудову. Чому неможливо відвідати азійську частину міста Стамбул велосипедом? Чому турки – найгостинніші люди? Як у Туреччині називають нашу країну?

РОЗДІЛ 6. Греція

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як не плануючи я потрапив до Греції? Як не сумувати в дорозі під час веломандрівок? Як поліцейські спіймали мене в чужому саду? Як виглядав велосипед після 3 тис. км пробігу? Як потрапити на Афон та чим особливе це місце? Чому жінкам заборонено відвідувати гору Афон і як Бог карав тих, хто порушував священне передання? Як і де чоловікам отримати візу на Афон? Чим допомагали мені українці в Греції та їх внесок в розвиток країни? Чому мені заборонили молитися та відвідувати трапезу в російському монастирі? Як я натер ноги до крові в пошуках нічлігу? Яким був найтяжчий момент подорожі? Як куштував монастирське вино з паломниками та які дива траплялися навколо мощей Івана Хрестителя? Чому мені не вдалося піднятися на гору Афон? Як потрапив у жахливий хостел з голими людьми? Як познайомився з красивою грецькою студенткою та чим закінчилось знайомство? Як вітер зламав каркас мого намету?

РОЗДІЛ 7. Північна Македонія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Чому Греція блокувала вступ Північної Македонії до ЄС та НАТО? Як македонці на грошах ікони малюють? Як на дорогу під час веломандрівки виповзла змія? Чому в горах Македонії змерз, як цуцик? Чому у Македонії вивішені червоно-чорні прапори? Чим особлива столиця Македонії та який внесок в розвиток міста зробили українці? Як українці допомагали македонцям у війні за її територію? 

РОЗДІЛ 8. Албанія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Чому полюбив Албанію з першого погляду? Лайфхак для велосипедиста: як правильно обирати дороги в горах? Як відвідав  фортецю, в стінах якої живцем поховані люди? Другий хліб: про безмежну любов албанців до кукурудзи. Косово: про невизнану албанську державу в Сербії.

РОЗДІЛ 9. Чорногорія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Якою мовою спілкуються в Чорногорії та чому чорногорської мови нема в словниках? Як будували найбільший в країні міст? Як рухатись велосипедом по неосвітлених тунелях? Як на мене напав пес? Як мені відмовили в монастирі, коли попросив нічліг? На що подивитися в столиці?

РОЗДІЛ 10. Сербія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як за декілька секунд перетнув кордон із Сербією? Які кумедні назви сіл зустрічав у країні? Сепаратизм: чому автономна республіка Косово оголосила незалежність від Сербії? Як встановлював намет біля плантацій малини? Хто із сербських діджеїв потрапляв до списку кращих на планеті?

РОЗДІЛ 11. Боснія та Герцеговина

У цьому розділі ти дізнаєшся: Як виникла назва країни? Чим закінчились балканські війни в Боснії та Герцеговині? Як українці навчали боснійців господарювати? Як боснієць збудував будинок, що обертається та здивував всю країну? Що особливого можна побачити в столиці? Які кумедні назви сіл зустрічав у дорозі? Чому довелося частенько зупинятися в готелях і хостелах? Як боснійський діджей став персонажем гри GTA?

РОЗДІЛ 12. Хорватія

У цьому розділі ти дізнаєшся: Чому мені відмовили у в’їзді в країну? Чим вразила Хорватія з першого кілометра? Що цікавого можна побачити в місті Загреб? Чому не став повертатися в Україну велосипедом? Як дав велике інтерв’ю для телебачення після приїзду додому? Чим харчувався під час веломандрівок? Які сувеніри отримали від мене друзі та знайомі?