+380678080441 info@lipichblog.com

Нідерланди

Веломандрівка до Парижа

 
05.08.2019
 
Доки проходять веломандри Європою про мене в Україні охоче згадують в пресі. Більше 5 видань написали про цю авантюру. Увечері в наметі все перечитую. Знаю про статті, бо отримую сповіщення з моїм прізвищем від Гугла, а ще іноді знайомі та друзі шлють скріни та фото газет з моєю пикою на перших шпальтах 🙂
Визнаю, що найцікавіше про подорож пишуть саме в газеті “Волинь-нова”. Вони дублюють мій блог, майже дослівно. І думаю, саме в такому вигляді він буде найцікавішим для читачів.
Перечитуючи свій блог (тепер у газеті) я помічаю, що там трапляються помилки((( Шкода, що не встигаю за цим встежити у дорозі… Тому буду радий будь-якому повідомленню у приват із підказками, де я допустив помилочку. Як казав один відомий чувак: “Давайте зробимо це разом!” 😃 А найактивніші редактори/коректори отримають від мене сувенірчик із Європи…) Вперед!
Нагадую вам, що мені буде надзвичайно приємно, якщо ви підтримаєте блог, який читає вся область. І не важливо, яка це сума, навіть і 50 грн. Гроші в подорожі допомагають мені почуватися вільніше, більше розповідати про Європу, а також спрямовані на ремонт та технічне обслуговування велосипеда.
 

Із коментарів:

Та давай уже не зупиняйся, заїжджай в гості в Мілан. Прийму як не просто Гостя, а як земляка 🤝😉. Гарної подорожі, тримайся там, ми слідкуємо 👍🚴‍♂️
***
Ну й звісно, радий згадати інші джерела, де з’являлася хоч якась згадка про мене. Ще не прибув до України, а вже два видання хочуть взяти інтерв’ю. А ще писали із телебачення. Там просять відео)))
Друзі, нагадую вам, що я готовий до співпраці з рекламодавцями та журналістами. З радістю організуємо зустріч та поспілкуємось. Знайти мої контакти – не проблема, вони є на сторінці у Фейсбуці. Пишіть!
Ну й ще безліч видань передрукували новину про мою подорож з першоджерел… Сподіваюся, мій блог цікавий вам та корисний. Тому ви можете його підтримати…
 
***
 
Давно не повертався ̶д̶о̶ ̶м̶е̶м̶у̶а̶р̶і̶в̶ ̶ до свого travel-блогу. А тим більше я не розповідав вам нічого про колоритні країни: Голландію, Бельгію та Францію.
Розпочну з Голландії – держави, де цьогоріч пройде пісенний конкурс Євробачення-2020.
Знаєте, друзі, я не уявляв, що ця маленька країна мені більше сподобається, ніж Німеччина. Це був рай на землі і нічого кращого за своє життя я ще не бачив.
Кожна держава пізнається з кордону, якого між Німеччиною і не існує. Хіба що на папері. Уявіть собі – навіть жодних ознак. Хіба що колір дорожніх знаків змінився. Пропоную переглянути це на відео нижче.
Поблизу кордону я ще користувався німецьким мобільним оператором та коли вийшов з зони покриття – зник інтернет і розпочалися проблеми. На шляху зупинився в одному пристойному і людному ресторані та дуже здивувався, що в закладі не було безкоштовного Wi-Fi’ю, що на початку навіть склало неприємне враження про країну. ̶К̶а̶п̶є̶ц̶. Адже в Україні доступ до інтернету можна отримати навіть у звичайній забігайлівці. Врешті-решт знайшов бажане на одній із заправок. Оновив карти Гугл та продовжив мандри. На цей раз скористався українським мобільним оператором Kyivstar у роумінгу. І знаєте, це було найкращим рішенням впродовж мандрівки. Не треба купувати жодних сім-карт, інтернет доступний всюди, збоїв немає – і це найголовніше.
У Голландії, як і в Україні вирощують картоплю, кукурудзу, традиційні зернові культури. Масово тримають худобу: не даремно в супермаркетах завжди величезний вибір молочних продуктів (різного виду сири, тощо). Тим часом для сучасного українського селянина тримати корову обтяжливо, а стабільної ціни на молоко немає.
Вечір настав дуже швидко. Я не зупинявся. Проїжджав повз села, дивувався тому як голландці вміють гарно доглядати за своїми садибами. Просторі будинки, величезні вікна, квіти, доглянуті сади, викошена трава. Від тої краси у мене просто перехоплювало подих. Я думав, що таке існує тільки в фільмах. І навіть жалію, що не зняв жодного відео. «Боже, якщо десь рай існує, то він тут, в Нідерландах», – думав тоді я. Навіть тепер, коли минуло більше півроку від моменту подорожі ці спогади для мене, як дуже приємний сон. Географічно Голландія знаходиться десь на рівні нашого Полісся. Тобто клімат у них такий же, як у нас і така ж болотиста місцевість. Але мене дивує: чому голландці при однакових умовах існування змогли створити рай у себе, а українці не можуть навіть викосити бур’яни на своєму подвір’ї?!
Голландці не дозволяли мені їхати навіть по вузьких автотрасах, відразу сигналили і направляли на велодоріжку. Навіть, якщо десь і певний проміжок дороги не збудований – велодоріжка обов’язково існує та вважається приорітетом. Велотраси в Нідерландах, зазвичай, мають обидві смуги руху та обладнані світлофорами. Розміщені переважно обабіч автотрас, що зручно і максимально безпечно для велосипедистів. Та це не означає, що велосипедисту можна розслабитись. Адже таких мандрівників, як я на шляху зустрічалося багато. Любов до екологічного транспорту дітям нав’язують ще змалечку. І з цього більше користі, ніж ганяти м’яч у дворі.
Мій навігартор вправно прокладав веломаршрути від німецького кордону до міста #Арнем (#Arnhem) та все ближче і ближче до Амстердаму. Це була лісиста місцевість, і я думав, що місця, аби встановити намет буде вдосталь. Проте помилявся.
Вперше побачив повністю огороджений ліс, куди заїхати велосипедом просто неможливо. Це мене неабияк здивувало. Ще ніколи пошуки ночівлі не були такими складними. Їхав з увімкненим ліхтарем, оглядаючись навколо. Врешті решт зупинився в містечку Lunteren, знайшов тимчасово неогороджену ділянку лісу, втомлено розгорнув намет.
Коли територія держави сягає розміру, як дві області в Україні – огородити весь ліс та захистити природні ресурси від крадіїв набагато простіше. Сподіватися на це в Україні – немає сенсу, не вистачить бюджету.
 
***
 
Думаю час розбавити вашу стрічку ще декількома фактами з подорожі Голландією. В попередньому записі я розповідав вам про те, як перетнув німецько-голландський кордон, про те, як потрапив до раю (повірте!) та з якими проблемами зіткнувся в дорозі.
Сподіваюся вам було цікаво, тому продовжую далі.
За календарем 30 липня і моя подорож набує нових обертів. #Амстердам близько. Це місто, побувати в якому я теж дуже мріяв. А думки про те, що я близький до втілення мрії додають ще більше сил.
А знали б ви наскільки приємно і безпечно рухатись країною велосипедом! Погляньте на відео, яких я зняв на шляху до столиці… Нідерланди – це моя любов!!! Якось я показав їх своїй знайомій. І почув розчарування: ” І коли вже у нас в Україні так буде?..”.
Проте вулиці в Голландії не настільки педантично чисті, як в Німеччині. В цьому плані Німеччина значно випереджає всю Європу.
Перетинаю міст, що на озері #Нульдернаув (#Nuldernauw) і тут приймаю телефонний дзвінок з України. Анастасія Смітюх ще не знає, що стала частиною цієї історії і, мабуть, не підозрювала, що я поблизу Амстердама. Орієнтовно тут – https://goo.gl/maps/Pk2PDxrbuGJf6ewJ7
Цікаво, що пізніше, коли я вже прибув в Україну Настя не вірила, що такий далекий шлях можна проїхати велосипедом, тому додаю до запису і фото хронології подорожі (30 липня), яку зберіг Гугл.
А знаєте, що відрізняє голландців від інших націй? Більшість із них мають високий ріст! Я думав, що це міф, але ні. А ще мені здалося, що вони трохи зверхні та горді, на відміну від німців, наприклад.
А тепер про дівчат… В одному з інтерв’ю я розповідав, що голландки дуже вродливі. Це справді так. І, мабуть, єдині в Європі, хто зможе позмагатися вродою з українками. Бо раніше я гадав, що тільки українки мають таку природню чарівність…А виявилося, що ні… Тому, хлопці, якщо ви в Україні не знайшли собі дівчини – пряма дорога вам у Нідерланди. В пошуках краси…
 
 
***
 
Озера в Нідерландах величезні. Порти, човни, яхти повсюди. Близько 2/3 території країни розташовано нижче рівня моря. Понад озерами – велодоріжки та вітряки, як от на фотографіях нижче. Водойми вщент переповнені водою, а їх одна від одної відділяють дамби. Значні території осушені.
А які дивовижні села траплялися мені на шляху… Уявіть, що ваше подвіря – це острівець, навколо якого викопані канали. Потрапити на подвіря з центральної дороги можна тільки через місток. Або, якщо ви вмієте плавати 🙂😄
З подвір’ям сусіда – ситуація аналогічна. В Україні канал копають, аби відгородитися від надокучливих сусідів, чи від його курей))). А от в деяких голландських селах такі радикальні методи – це не забаганка, а необхідність задля захисту від повенів. (Жаль, що не сфотографував).
Вулиці в голландських містечках дуже вузькі і незручні для пересування автомобілем. Мости на каналах – розсувні, що іноді створює затори. В такий от затор потрапив і я (дивіться на відео нижче).
Я не міг в це повірити, але по велодоріжці доїхав до самого Амстердама. Від звичайного голландського села на німецькому кордоні до самої столиці! ЦЕ ШОК! Тяжко уявити таке в Україні: коли сідаєш на велосипед в своєму “забитому” селі і по велодоріжці доїжджаєш до Києва. Неймовірно! Таке можливо лише в Нідерландах!
 
 
***
 
І нарешті #Амстердам, велосипедна столиця світу, в усій його красі. Думаю щось розповідати про місто марно. Про це все чудово розкажуть фото та відео, яких додаю нижче.
Ось для прикладу:
– Про вузькі вулички Амстердаму.
 
 
– Про підтримку голландцями ЛГБТ-руху.
 
 
– Про мандрівку парком Вондела.
 
 
– Про Худий міст в Амстердамі.
 
 
У місті познайомився з американцем та зустрів підлітків-туристів зі Львова. Прибули в Нідерланди винятково з туристичною метою (не всі ж в Україні заробітчани!, тому дякуйте за безвіз).
В Амстердамі дозволені легкі наркотики. Проте я особисто нічого не вживав. Такі цінності для мене далекі і не прийняті. Навіть куріння елементарного кальяну. Придбав собі декілька цукерок зі смаком маріхуанни. Спробував, відчув смак конюшини, а ефекту жодного.

Взагалі в місті надзвичайно терпимо ставляться до повій, геїв, лесбіянок та різного роду сексуальних збочень. Дуже багато борделів, існують навіть музеї еротики та проституції. Довелось побачити геїв в одному із парків. Про це все я вже розповідав в інтерв’ю для Таблоїд Волині. Цікаво? Переходьте за посиланням.  

Голландці зробили дуже величезний внесок в розвиток електронної танцювальної музики. Тому багато світових діджеїв та саундпродюсерів народилися, або проживають саме в Амстердамі. Такі от як Tiësto, Armin van Buuren, Martin Garrix, Nicky Romero, Mesto, Don Diablo, Hardwell, R3HAB, W&W та багато інших. Побачити їх для мене було б великим щастям. І я вірю що це коли-небудь станеться…

 

***
 
Де в Амстердамі встановити намет? Варіантів безліч. Я від’їхав 8 кілометрів від міста і оселився в одному із березових парків, що був традиційно оточений каналами.
Два дні поспіль ночівля там гарантувала мені спокій… Хіба що голландці щоранку турбували своєю пробіжкою та стримували собак, які обнюхували намет.
Дощіло. Мої речі промокли. В цей час я лишався в одному із готелів. Надзвичайно чудове і зручне місце для роботи і відпочинку: Volkshotel. Рекомендую! Безкоштовний доступ до інтернету, кафе, багато розеток. А що ж іще мені потрібно! На щастя я знайшов їх офіційний сайт, де можна оглянути кафе з усіх сторін. Там я проводив найбільше свого часу.
 
 
Іноді я приносив із собою напої та їжу. Близько трьох разів отримував зауваження від персоналу. Але всеодно їх не слухав і робив по-своєму 😄.
Десь в післяобідній час продовжував пізнавати місто. Увечері традиційно провів пряму трансляцію в Інстаграмі. В самому центрі міста, в кафе Burger King був прикутий до розетки та, користуючись безкоштовним інтернетом відповідав на запитання глядачів. Ви не повірите, але то була єдина трансляція, яка збереглася та наразі доступна на моєму ютуб-каналі. Дуже цікаво її переглянути навіть зараз. Дивіться тут.
 
 
Два дні вистачило, щоб оглянути столицю повністю. Амстердам – невелике місто. Не є мегаполісом, але дуже цікаве.
Сподіваюся, що туди повернусь знову. За календарем стартував останній місяць літа. А я тримав курс до Роттердаму. На шляху знову довелося звертатися за допомогою до людей та просити, аби підзарядили мої павербанки. Так познайомився з однією дівчиною. Єдина, кого я знаю з Голландії. Ось її акаунт в інстаграмі – @daantjeb0312.
Чесно кажучи, моя мандрівка її дуже зацікавила. А також її тата. Сказати, що вони були шоковані – то не сказати нічого. Зрештою, радий, що доля звела мене з такими гарними людьми.
Традиційно провів огляд цін в одному із голландських супермаркетів. Цікаво, скільки там коштує пачка макаронів?  
 
 
***
 
У новинах повідомляють, що Євробачення-2020 не відбудеться. Це викликано поширенням коронавірусу (COVID-19) по всій Європі. Конкурс, що мав відбутися в травні у місті #Роттердам перенесли на 2021 рік. Тим часом, користуючись нагодою я покажу вам, як виглядає місто.
Якщо Амстердам – це як село на болоті, то про #Rotterdam такого не скажеш. Доказ цього – відео, яке я зняв, рухаючись до Бельгії. Гляньте на ці висотки, такого в Амстері не побачите точно.
 
 
І як же без фото (додаю їх в додатку). Їх у Роттердамі я зробив не дуже багато, адже не мав потреби надовго лишатися в місті.